poniedziałek, 26 listopada 2012

Współpraca z Zielonym NurtemWitajcie! Otrzymaliśmy ostatnio paczkę od  Zielonego Nurtu w celu przetestowania produktów. Jest to nowa firma w sektorze zdrowej żywności zajmująca się głównie tłoczeniem oleju na zimno. Na stronie internetowej  Zielonego Nurtu znajduje się sklep internetowy w którym możecie znaleźć wszystkie produkty oferowane przez tą firmę. Głównie są to oleje np. lniany "Złoty Oliwin", rzepakowy, z pestek dyni, z czarnuszki, z pestek słonecznika itp. Możemy także znaleźć produkty sypkie takie jak pestki słonecznika, len, jagody goji, a także soki i przyprawy. My dostaliśmy do przetestowania dwa oleje: lniany "Złoty Oliwin" i olej z rzepaku. Jeszcze ich nie używaliśmy, ale w następnych notkach zamieścimy przepisy z ich zastosowaniem. Pachną niesamowicie, szczególnie ten lniany, który zamierzamy wykorzystać do pysznej sałatki (przepis na blogu wkrótce). Tymczasem zamieszczamy mały opis produktów.


Olej Lniany " Złoty Oliwin" - produkowany jest z siemienia lnianego odmiany "Oliwin". Producent zapewnia iż olej ma łagodny orzechowo-sezamowy smak (i to czuć!). W swoim składzie zawiera 60 % kwasów tłuszczowych Omega-3. Produkt przeznaczony jest do spożycia na zimno. Można go zażywać w ilości 1-3 łyżek dziennie. Na pewno świetnie sprawdzi się w różnego rodzaju sałatach i surówkach. Warto pamiętać, że aby produkt nie stracił swoich prozdrowotnych właściwości należy go przechowywać w temperaturze 5-10 stopni. 
Więcej informacji tutaj
Olej z Rzepaku - olej tłoczony na zimno szczególnie bogaty w witaminy: A, E, D3, K oraz NNKT. Powstaje z nasion polskiego rzepaku. Doskonale sprawdzi się w przygotowywaniu zarówno dań ciepłych jak i zimnych. Można go dodać do sałatek lub duszenia i smażenia potraw. Używanie oleju rzepakowego wpływa na przemianę materii, obniża poziom cholesterolu oraz zapobiega miażdżycy. 
Więcej informacji tutaj

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...